Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaprasza diecezjan na inaugurację V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia w Tarnowie.

Rozpoczęcie tego ważnego wydarzenia dla Kościoła tarnowskiego obwieszczą dzwony kościołów w całej diecezji.

Uroczystość inauguracji V Synodu rozpocznie się o godz. 10.00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Tam zgromadzą się biskupi, kapłani, siostry zakonne, klerycy i świeccy z całej diecezji. W sanktuarium będzie modlitwa połączona z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie procesja przejdzie ulicami: Al. Matki Bożej Fatimskiej, ul. Mickiewicza, ul. Brodzińskiego, ul. Wałową i ul. Katedralną do katedry. Procesji - w której będą niesione relikwie świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej - będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż zaś Mszy świętej w katedrze tarnowskiej arcybiskup Marek Jędraszewski. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.